Studia Podyplomowe - Towaroznawstwo i Obrót Produktami Ziołowymi
Studia Podyplomowe - Towaroznawstwo i Obrót Produktami Ziołowymi - Rekrutacja

Warunki Przyjęcia:

Rekrutacja rozpoczyna się 15 lipca 2024 roku i odbywa się poprzez stronę rekrutacyjną IRK.

 

Zasady i tryb rekrutacji

1. Do odbywania studiów podyplomowych uprawnieni są absolwenci studiów wyższych, legitymujący się dyplomem licencjata, inżyniera, magistra, magistra inżyniera lub równorzędnym. Szczegółowe zasady naboru na studia podyplomowe określa załącznik do Zarządzenia Rektora o utworzeniu studiów podyplomowych.

2. Rekrutacja kandydatów na studia jest otwarta i odbywa się na zasadzie rejestracji przez system IRK (Internetowy Rejestr Kandydatów) lub stacjonarnie, w terminie od 15 lipca do 5 września. Warunkiem przyjęcia jest złożenie dokumentów zgodnie z obowiązującymi przepisami w Uczelni. Informacja o naborze na studia podawana jest na stronie internetowej Uczelni oraz jednostki prowadzącej studia, wraz z określeniem miejsca i terminu składania wymaganych dokumentów.

3. Rekrutację przeprowadza i decyzję w sprawie przyjęcia na studia podejmuje kierownik studiów podyplomowych, z uwzględnieniem wymagań, o których mowa w ust. 1 oraz dopuszczalnego limitu przyjęć (maksimum 20 osób), warunkującego wysoką jakość kształcenia.

4.  Kandydat zostaje słuchaczem studiów podyplomowych po zawarciu z Uczelnią porozumienia o warunkach odpłatności za kształcenie na studiach podyplomowych (wzór określa stosowne Zarządzenie Rektora) oraz uiszczeniu opłaty. W przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby słuchaczy niż minimum (13 osób), edycja studiów podyplomowych może nie zostać uruchomiona, o czym zainteresowane osoby zostaną poinformowane po upływie terminu składania dokumentów.

5. Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia podyplomowe zobowiązani są złożyć następujące dokumenty:

1) podanie o przyjęcie na studia podyplomowe;

2) kwestionariusz osobowy;

3) kserokopię dyplomu ukończenia studiów wyższych – oryginał do wglądu;

6. W przypadku cudzoziemców wymagany jest dyplom ukończenia studiów wyższych w Polsce lub dyplom ukończenia studiów wyższych za granicą, uznany lub nostryfikowany na zasadach określonych odrębnymi przepisami. Osoba ubiegająca się o przyjęcie na studia musi znać język polski na poziomie komunikatywnym.

7. Wzory dokumentów, o których mowa w ust. 5, określa właściwe Zarządzenie Rektora, dotyczące: dokumentacji przebiegu studiów, studiów podyplomowych, zasad wydawania absolwentom dokumentów związanych z ukończeniem studiów i studiów podyplomowych, sposobu wydawania legitymacji studenckiej i potwierdzania jej ważności.

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Aleja Mickiewicza 21
31-120
Kraków
rektor[a]urk.edu.pl
12 633 62 45
12 662 42 51
NIP: 675 000 21 18
REGON: 000001815
© 2024 Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Projekt i wykonanie strony: Centrum Informatyki URK