Zasady rekrutacji
- Do odbywania studiów podyplomowych uprawnieni są absolwenci studiów wyższych, legitymujący się dyplomem licencjata, inżyniera, magistra, magistra inżyniera lub równorzędnym. Szczegółowe zasady naboru na studia podyplomowe określa załącznik do Zarządzenia Rektora o utworzeniu studiów podyplomowych.
- Rekrutacja kandydatów na studia odbywa się na zasadzie rejestracji przez system internetowy IRK (Internetowa Rekrutacja Studentów). Warunkiem przyjęcia jest złożenie dokumentów zgodnie z obowiązującymi przepisami Uczelni.
- Rekrutację przeprowadza i decyzję w sprawie przyjęcia na studia podejmuje kierownik studiów podyplomowych, z uwzględnieniem wymagań, o których mowa w ust.1 oraz dopuszczalnego limitu przyjęć.
- Kandydat zostaje słuchaczem studiów podyplomowych po zawarciu z uczelnią porozumienia o warunkach odpłatności za kształcenie na studiach podyplomowych oraz uiszczeniu opłaty. W przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby słuchaczy niż minimum, edycja studiów podyplomowych może nie zostać uruchomiona, o czym zainteresowane osoby zostaną poinformowane po upływie terminu składania dokumentów.
- Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia podyplomowe zobowiązani są złożyć następujące dokumenty:
- Podanie o przyjęcie na studia podyplomowe
- Kwestionariusz osobowy
- Kserokopię dyplomu ukończenia studiów wyższych – oryginał do wglądu
6. W przypadku cudzoziemców wymagany jest dyplom ukończenia studiów wyższych w Polsce lub dyplom ukończenia studiów wyższych za granicą, uznany lub nostryfikowany na zasadach określonych odrębnymi przepisami. Osoba ubiegająca się o przyjęcie na studia musi znać język polski na poziomie komunikatywnym.
7. Wzory dokumentów, o których mowa w ust. 5, określa właściwe zarządzenie Rektora, dotyczące: dokumentacji studiów podyplomowych, studiów podyplomowych, zasad wydawania absolwentom dokumentów związanych z ukończeniem studiów i studiów podyplomowych, sposobu wydawania legitymacji studenckiej i potwierdzania jej ważności.
Internetowa Rejestracja Studentów: